A cellulóz hőszigetelés – tetőszigetelési eljárás

A cellulóz rostjait (a fa természetes rostjait) napilap újságpapírból állítják elő. A ledarált papírból apró pelyheket készítenek, majd bór és foszfát hozzáadásával a tűz, a penész és a rágcsálók ellen is védetté teszik és az újságpapírból cellulóz szigetelőanyag lesz.

A cellulóz hőszigetelés az egyik legnépszerűbb tetőszigetelési eljárás, ugyanis költséghatékony, gyorsan kivitelezhető, nem tűzveszélyes és környezetbarát.

A nyári forróságban a hőszigetelés legfőbb célja, a tetőn és a falakon keresztüli hőhatások késleltetése, hogy a napi legmagasabb hőmérséklet akkor érje el a lakrészt, amikor a külső hőmérséklet már annyira alacsony, hogy a felületek sugárzó hőjét szellőztetéssel már ellensúlyozni tudjuk. A cellulóz szigetelés ilyenkor is bizonyít.

A cellulóz szigetelés kivitelezése befújásos technikával történik, ennek is köszönhető, hogy teljesen résmentes szigetelést biztosít. Nem kell tartani hőhidaktól, ugyanakkor tartós megoldást nyújt. A befúvásos technika további előnye, hogy minimálisan vagy adott esetben egyáltalán nem igényel bontást.

cellulóz hőszigetelés

A cellulózt leggyakrabban tetőszigetelésként alkalmazzák, akár közvetlenül az építkezés során, akár utólagosan is könnyen kivitelezhető. Igen sokoldalú technika, ferde- és lapostetőkhöz is tökéletes.

A cellulóz egy természetes alapanyagú szigetelés, ami viszonylag kevés energiával előállítható, tűzálló és a kártevőknek is ellenáll. Ennek köszönhetően nem sérülékeny, tartós és nem romlik a hatásfoka. A kivitelezés rendkívül gyors, és azonnal érezhetővé válik a hatása.

Ha a cellulóz szigetelést választja, azzal otthonát télen-nyáron komfortosabbá és költséghatékonyabbá varázsolja.

Télen a fűtés mérséklésével, nyáron pedig a klímahasználat csökkentésével takaríthat meg akár jelentős összeget, melynek köszönhetően a befektetés ára megtérül, ugyanakkor otthona komfortja és piaci értéke is megnő.